Czcionki:
Kontrast:
subregion ue

Indiańskie legendy

Dodano: 03.05.2018

CENA: 18 ZŁ za osobę. Lokalizacja: TWORKÓW, KRZYŻANOWICE. Czas trwania: 3-4 godziny. Miesiące: V-VII. Wiek: od 5 lat. Grupa: od 15 osób

Wioska indiańska MATO w Tworkowie prezentuje tradycyjną osadę Indian Wielkich Równin Ameryki Północnej.

Wycieczkę rozpoczniemy od zwiedzania wioski z przewodnikiem, nauki stawiania indiańskiego domu – tipi i malowania twarzy. Następnie wspólnie zagramy na bębnie, usłyszymy legendę, poznamy indiański flet. Będziemy mieli również okazję strzelania z łuku oraz skorzystania z takich atrakcji jak: rzuty włócznią, równoważnia czejeńska, indiański tor przeszkód, indiański połów ryb, wyścigi żółwi, gra w mokasyny.

Na terenie wioski znajduje się zagroda danieli i zookącik dla dzieci.

Za dodatkową opłatą, po wcześniejszym uzgodnieniu wizytę w wiosce możemy rozszerzyć o: warsztaty rękodzieła, pakiet sportowy i przyrodniczy oraz ognisko.

Będąc w Gminie Krzyżanowice warto odwiedzić też Park Miniatur przy pałacu w Chałupkach. Znajdują się tam miniatury zamku z Mosznej, Tworkowa oraz Bielska-Białej.

Nie lada atrakcją będzie również spacer z widokiem na Graniczne Meandry Odry, czyli naturalne zakole rzeki które zachwyca nie tylko przyrodników, podobnie jak ponad 27-metrowa wieża widokowa.

Rezerwacje pod numerem tel. 506 359 641
Wioska MATO: tel. 506 359 641, Tworków, ul. Drzymały 11, kontakt@wioska-mato.pl, www.wioska-mato.pl