Czcionki:
Kontrast:
subregion ue

Świat bliski i daleki

Dodano: 03.05.2018

CENA: 25 zł za osobę. Lokalizacja: RUDY. Czas trwania: 5-6 godzin. Miesiące: cały rok. Wiek: od 3 lat. Grupa: od 15 osób.

ETNO MUZEUM Zaczarowana Chata to miejsce, gdzie zobaczymy niezwykłe, ruchome eksponaty z dawnej kultury polskiej i kultury Indian obu Ameryk.

Na wystawie polskiej dowiemy się skąd wziął się zwyczaj zbierania 1 grosika na szczęście, zobaczymy dawny gabinet lekarski, dowiemy się, jak dbano o higienę, poznamy dawne życie rodzinne, pełne tradycji.

Na wystawie opowiadającej o kulturze indiańskiej obejrzymy oryginalne eksponaty, posłuchamy muzyki granej dla nas na tradycyjnych instrumentach, nauczymy się tańczyć po indiańsku.

Przeżyjemy też pełne emocji zabawy zaczerpnięte z dawnych kultur i wypróbujemy dawną broń, a także tor przeszkód, labirynt i wiele innych propozycji.

Wykonamy własnoręcznie indiańską biżuterię lub zabawki. Obejrzymy wybrany spektakl teatralny, który w niezwykły sposób przeniesie nas w świat dawnych legend. Całość zwieńczymy ogniskiem rozpalonym w tipi - indiańskim domu.

Rezerwacje pod numerem tel. 887 611 587
Zaczarowana Chata: tel. 887 611 587, Rudy, ul. Dworcowa 2, zaczarowanachata@onet.pl,
www.zaczarowanachata.pl